Workshop s Andrásem Czefalvayem
Workshop s vizuálním umělcem Andrásem Czefalvayem se věnoval možnostem komunikace hlavní myšlenky projektů a hledal cesty, jak je posílit skrze využitá média.
Veřejný showcase
Veřejná prezentace publiku festivalu Sensorium, jehož součástí byli i studenti místní umělecké školy, byla skvělou příležitostí vyzkoušet, zda se připravovaným projektům daří zprostředkovat hlavní myšlenku uměleckého výzkumu širokému publiku.
Konzultace s guest kritiky a kritičkou
Po prezentacích se skupiny setkaly se třemi hostujícími odbornými kritiky, kteří se zabývají prolínáním umění, digitální kultury a technologií: Lucií Dubačovou, kulturní stratéžkou a kurátorkou zaměřující se na digitální umění a kulturu, Jaroslavem Kyšou, umělec pracujícím v oblasti vizuálního umění a Igorem Rjabinine, vývojářem, výzkumníkem a nadšencem do open-source, který se zajímá o přesahy mezi matematikou, uměním a programováním. Jejich zpětná vazba se zaměřila na zamýšlený formát prezentace jednotlivých uměleckých projektů v galerii Display během skupinové výstavy (včetně jazyka, vizuálního jazyka, metafor).
Sound performance
V rámci večerního programu Sensoria představila trojice umělců Mae Lubetkin, Kosmas Dinh a Michal Mitro zvukovou část díla Amphibious Tremology, která rekontextualizuje akt naslouchání od jeho zvukové podstaty k pozorování a sonifikaci tzv. vibroscapes.